יזמות טכנולוגית

איך להפוך ליזם טכנולוגי בשלושת השלבים האלה

אחת התפיסות השגויות הנפוצות ביותר לגבי יזמות טכנולוגית היא שזה קל כמו לבנות אתר ואז לחכות שהכסף יגיע. במציאות, צריך הרבה יותר מסתם רעיון וכמה כישורי קידוד כדי להצליח.

ישנם שלושה שלבים שאתה יכול לנקוט כדי להפוך ליזם טכנולוגי:

1) בנה את הרעיון שלך על הנייר

2) יצירת תוכנית עסקית

3) בדוק את המוצר שלך

כיום, העולם הפך לכפר גלובלי. הגבולות בין מדינות טושטשו ואנשים קשורים זה לזה יותר מאי פעם. זו הסיבה שהיזמות הטכנולוגית נמצאת במגמת עלייה.

ישנן סיבות רבות מדוע מישהו עשוי לרצות להפוך ליזם, אבל יש מכנה משותף אחד לכולם: הם רוצים להשתלט על החיים שלהם ולשפר אותם.

יזמות טכנולוגית מציעה הזדמנויות רבות למי שרוצה ללכת בדרך זו. עם זאת, זה לא מסע קל ויש כמה דברים שאתה צריך לדעת לפני פתיחת עסק משלך או אפילו יצירת הסטארט-אפ הראשון שלך.

במאמר זה נעבור על שלושה שלבים שעליך לנקוט כדי להפוך ליזם טכנולוגי מצליח:

1) צור סטארטאפ

2) הפוך ליזם

3) התחל עסק משלך

מבוא

מטרת חלק זה היא לספק מבוא לנושא יזמות טכנולוגית.

יזמות טכנולוגית היא סוג של יזמות הכוללת שימוש במדע וטכנולוגיה לפיתוח מוצר או שירות חדש. לרוב זה כרוך בנטילת חידוש מדעי ופיתוחו למוצר מסחרי, כמו אינטרנט, או יצירת חברה חדשה מתוך רעיון במדע וטכנולוגיה.

המונח "יזמות טכנולוגית" נטבע לראשונה על ידי הכלכלן ג'וזף שומפטר בשנת 1934. הוא טען שחידושים טכנולוגיים משבשים, שהם מובילים לשינויים גדולים בשיטות הייצור ובמודלים העסקיים, ושקשה לשינויים אלו לחברות מבוססות להגיב אליהם. בהצלחה כי אין להם את הגמישות הדרושה לחדשנות.

יזמות טכנולוגית היא צורה חדשה של יזמות המבוססת על חדשנות טכנולוגית. זהו תהליך של פיתוח ומסחור של טכנולוגיות חדשות. יזמות טכנולוגית הפכה לצורת יזמות פופולארית יותר ויותר מכיוון שניתן לעשות אותה במגוון דרכים, והיא מאפשרת ליזמים ליצור מוצרים שלא היו אפשריים קודם לכן.

כיצד סטארט-אפים יכולים להשתמש בטכנולוגיה לפיתוח והרחבה מוצלחים

יזמות טכנולוגית היא תהליך של עיצוב ובניית מוצר, שירות או מודל עסקי חדש באמצעות טכנולוגיה. על מנת להצליח לפתח ולהרחיב מוצר או שירות מבוסס טכנולוגיה, סטארטאפים צריכים להיות בעלי הבנה חזקה של סוגי הטכנולוגיה השונים הזמינים.

המפתח הוא להשתמש בסוג הטכנולוגיה הנכון לבעיה הנכונה. חשוב גם לסטארט-אפים להיות מודעים לאופן שבו ניתן להשתמש בטכנולוגיות שלהם בשווקים ובהקשרים שונים.

סטארט-אפים יכולים להשתמש בטכנולוגיה כדי לעזור להצלחתם בדרכים רבות. אלו כוללים:


על מנת לבדוק עוד מידע בתחום של יזמות עסקית באפשרותך לבדוק ב- shaymizrahi.co.il

1) יצירת רעיונות למוצרים או שירותים חדשים

2) שילוב עם טכנולוגיות אחרות כדי לשפר את היעילות ולצמצם עלויות

3) פיתוח אסטרטגיה לשיווק ומכירות

מקרה מבחן יזמות טכנולוגית 1 – השקעה ברובוטיקה עם טיפה אחת הון

הרעיון של טיפת הון אחת הוא שאם תשקיעו במספר קטן של חברות, תוכלו לגוון את הסיכון ולהגדיל את סיכויי ההצלחה.

תפיסה ידועה בתעשיית ההון סיכון היא שמשקיעים צריכים לגוון את תיק ההשקעות שלהם על ידי השקעה במספר חברות שונות. במילים אחרות, במקום להשקיע את כל כספכם בחברה אחת, כדאי לפרוס אותו על פני מספר השקעות כך שאם חברה אחת תיכשל, האחרות יהיו שם כדי לתמוך בכם. זה נקרא גם "לרסס ולהתפלל". האסטרטגיה הזו מבוססת על הרעיון שאם משקיע משקיע בעשר חברות ותשע ייכשלו, אבל אחת תצליח אז הוא עדיין ירוויח כסף.

טכניקה זו נדונה לראשונה על ידי ארתור רוק שהשקיע מיליון דולר בתאגיד אינטל יחד עם 100 אלף דולר כל אחד באחת עשרה סטארט-אפים אחרים. הוא הימר על שנים עשר סוסים וניצח בגדול עם אינטל בעוד שאחד עשר מתוך שנים עשר מתו במהירות.

הרעיון מאחורי טכניקת ההשקעה הזו

מחקר מקרה 2 של יזמות טכנולוגית – מהפכת הבינה המלאכותית עם בית הספר להנדסה טנדון של NYU

מהפכת הבינה המלאכותית עם בית הספר להנדסה גיד של NYU

בית הספר להנדסה Tandon של NYU הוא בית הספר להנדסה הראשון בארצות הברית שמציע תואר שני בבינה מלאכותית. תוכנית הלימודים נועדה לתת לתלמידים הבנה מקיפה של כל ההיבטים של AI, מתיאוריה ועד יישומים.

מהפכת הבינה המלאכותית עם בית הספר להנדסה Tendon של NYU – תיאור מיזמים יזמיים

קורס זה נועד לספק סקירה כללית של ההיבטים המרכזיים של בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML) וההשפעה שיש להם על העסק והחברה. הקורס יעסוק במגוון נושאים, כולל:

· מהו AI?

· מהו ML?

· מדוע בינה מלאכותית חשובה לך, לחברה שלך ולחברה?

· איך זה עובד?

· מהם כמה מקרי שימוש עבור AI בעסקים ובחברה?

· איך מתחילים עם AI?

דילוג לתוכן